Druk Wielkoformatowy

Poligrafia » Druk Wielkoformatowy

Druk wielkoformatowy spotykamy na każdym kroku. Odnajdziemy go pod postacią sklepowych witryn, przydrożnych billboardów, rozwieszonych banerów czy oklejonych specjalną folią samochodów. I choć czasem nieco szpeci krajobraz wokół nas, jest to jak się okazuje wciąż rozwijająca się i potrzebna na rynku gałąź poligrafii.

 • Backlight baner do podświetleń

  Materiał przepuszcza światło, co sprawia że jest idealnym rozwiązaniem do kasetonów. Efekt, przy tylnym źródle światła, jest podobny jak w przypadku innych materiałów translucentnych, jednak typowo banerowy sposób wykończenia sprawia że można go zastosować w wielu niedostępnych dla tych mediów miejscach.

 • Baner Blockout

  Baner z czarną, nieprzepuszczającą światła wkładką. Przy niepożądanym tylnym źródle światła, nie podświetla się. Może być stosowany w systemach wystawienniczych typu Roll-up.
  W stosunku do materiału Roll-up, jest grubszy i bardziej elastyczny. Istnieje możliwość zadruku dwustronnego.

 • Baner Standard

  Najpopularniejsze i najtańsze podłoże do ekspozycji zewnętrznej. Typowe sposoby wykończenia – zgrzanie i zaoczkowanie, sprawiają, że baner reklamowy jest łatwy w montażu i demontażu. Lekki i elastyczny. Zalecany do ekspozycji krótkookresowych, oraz w miejscach nie narażonych na silne działanie wiatru. Świetny jako reklama w okresie wiosna - jesień.
  Niezalecany do stosowania w okresie zimowym.

 • Baner Super Powlekany

  Najwyższej jakości medium banerowe niemieckiej produkcji (Heywinkel). Materiał, mimo niskiej gramatury (430 g), dzięki obustronnemu powleczeniu gwarantuje najwyższą trwałość oraz odporność na rozerwanie. Typowe sposoby wykończenia – zgrzewanie i oczkowanie, sprawiają że baner reklamowy jest łatwy w montażu i demontażu. Reklama może być dowolnej wielkości (dzięki możliwości zgrzewania).
  Istnieje możliwość zgrzania ze sobą plecami dwóch banerów, tworząc baner dwustronny.
  Materiał przeznaczony do długoterminowych ekspozycji, znacznie trwalszy niż baner standard

 • Baner odblaskowy

  Materiał banerowy zachowujący się jak znaki odblaskowe. W świetle dziennym wygląd banera niewiele odbiega od zwykłych banerów, jednakże technologia wykonania sprawia, że po zmroku odbija światło – np. z reflektorów
  przejeżdżających pojazdów. Stosowany przy szlakach komunikacyjnych oraz w miejscach gdzie dodatkowe oświetlenie jest niemożliwe lub niewskazane. Struktura i wygląd materiału może odbiegać od prezentowanego na zdjęciach.

 • Flagi, Materiał flagowy

  Dzianina poliestrowa przeznaczona do produkcji flag. Wydruk jest widoczny po obu stronach materiału. Powszechnie stosowane wykończenia – obszycie, rękawy oraz karabińczyki, pozwalają zamontować flagę na typowych masztach. Istnieje
  również możliwość przygotowania flagi do ekspozycji na stojakach typu Winder.

 • Folia One Way Vision

  Folia perforowana (z małymi dziurkami). Dzięki perforacji, po naklejeniu na szkło lub inny materiał przeźroczysty, od strony zewnętrznej widoczny jest wydruk, natomiast od strony kleju to co znajduje się za folią. Folia OWV wykorzystywana jest głównie do wyklejania witryn oraz szyb pojazdów.

 • Folia X-STICK

  Rewolucyjna folia samoprzylepna, nie zawiera kleju. Można ją montować zarówno od strony zadrukowanej jak i niezadrukowanej. Montaż odbywa się poprzez zwyczajne przyłożenie materiału do powierzchni. Sama folia wykorzystuje zjawisko oddziaływania międzycząsteczkowego. Idealne rozwiązanie do często wymienianych grafik, np. na witrynach sklepów. Przeznaczenie tego mater iału to płask ie, bł yszc zące powierzchnie, przede wszystkim szyby. Nalepki można bardzo łatwo usuwać (bez pozostawiania śladów), oraz wielokrotnie naklejać (warunkiem jest odpowiednio oczyszczona powierzchnia).

 • Folia kasetonowa

  Samoprzylepny materiał do podświetleń. Folia translucentna używana jest głównie do różnych form reklamy świetlnej. Po zastosowaniu tylnego źródła światła odwzorowanie kolorów pozostaje na wysokim poziomie, sprawiając że reklama jest
  dobrze widoczna również w nocy. Materiał ten stosowany jest przede wszystkim do wyklejania lic kasetonów.

 • Folia magnetyczna

  Folia magnetyczna znajduje zastosowanie na powierzchniach takich jak lodówka, karoseria samochodów, blaszane elementy. Montaż oraz demontaż jest niesamowicie łatwy i nie pozostawia żadnych śladów.

 • Folia samoprzylepna monomeryczna

  Folia samoprzylepna do powierzchni płaskich. Występuje w różnych odmianach: błyszcząca (standard), matowa, przeźroczysta. Folia monomeryczna ma zastosowanie tylko w przypadku płaskich, nie posiadających przetłoczeń powierzchni: tablic reklamowych, witryn, płaskich elementów samochodów. Wszechstronność tego materiału sprawia że znajduje on zastosowanie zarówno w ekspozycji wewnętrznej jak i zewnętrznej. Istnieje możliwość docięcia folii po obrysie, tworząc unikatowe i oryginalne reklamy.

 • Folia samoprzylepna polimeryczna

  Występuje w różnych odmianach: błyszcząca, matowa. Folia polimeryczna ma zastosowanie w przypadku gładkich powierzchni z małymi przetłoczeniami. Wszechstronność tego materiału sprawia że znajduje on zastosowanie zarówno w ekspozycji wewnętrznej jak i zewnętrznej. Istnieje możliwość docięcia folii po obrysie, tworząc unikatowe i oryginalne reklamy. Posiada tzw. „pamięć struktury” oznacza to, że po mocnym naciągnięciu wraca po pewnym czasie do struktury pierwotnej. W celu zwiększenia
  żywotności wydruku zaleca się użycie laminatu. Materiał często stosowany podczas wyklejania pojazdów z niewielkimi przetłoczeniami.

 • Folia szroniona

  Używając foli szronionej, uzyskujemy efekt piaskowanego szkła. Stosuje się ją do powierzchni szklanych lub plexi. Pozwala ona na przepływ światła dziennego, przy jednoczesnym braku możliwości wglądu do wnętrza pomieszczenia.
  Folia szroniona nadaje szybom szlachetności i uroku. Często stosowana w miejscach takich jak salony kosmetyczne czy restauracje.

 • Kasetony świetlne

  Kaseton reklamowy to specjalna podświetlana konstrukcja. Zastosowanie dedykowanych translucentnych materiałów gwarantuje doskonałą widoczność reklamy w nocy. Do podświetlenia kasetonów używa się świetlówek lub specjalnych DIOD LED. Istnieje możliwość wykonania konstrukcji o niestandardowym kształcie. Możliwość zastosowania wewnątrz i na zewnątrz.

 • Litery ze styroduru, Litery przestrzenne

  Wycinane z płyt styrodurowych (pianka polistyrenowa) litery oraz kształty. Stanowią ciekawą alternatywę dla znacznie droższych rozwiązań. Ze względu na niewielkie koszty, liternictwo oraz loga ze styroduru to jeden z najpopularniejszych sposobów na oznakowanie sklepów, fi rm lub galer i i handlowych. Materiał jest bardzo lekki i trwały, odporny na warunki atmosferyczne.

 • Naklejki podłogowe

  Naklejka podłogowa to oryginalny produkt pozwalający wykor z ys tać podłogę jako powierzchnię reklamową. Zadrukowaną folię pok r ywa się spe c j a l nym laminatem zabezpieczającym, dzięki czemu możemy po niej chodzić. Dzięki możliwości docięcia wydruków po obrysie oraz nietypowemu miejscu ekspozycji, otrzymujemy unikalną i przyciągającą wzrok reklamę.

 • Naklejki wycinane po obrysie

  Naklejki, wycinane po obrysie stanowią bardzo ciekawą formę reklamy. Zaawansowane technologicznie rozwiązania pozwalają wycinać dowolne kształty. Istnieje możliwość cięcia folii zalaminowanych oraz specjalnych kolorowych niezadrukowanych folii tzw. ploterowych.

 • Siatka Mesh

  Materiał przeznaczony do wielkopowierzchniowych reklam. Dzięki perforacji przepuszcza powietrze, zapobiegając tworzeniu się efektu żagla, który jest najczęstszą przyczyną rozerwania banerów. Szczególnie polecana w miejscach narażonych na działanie wiatru. Materiał najwyższej jakości, posiada wszystkie niezbędne w branży budowlanej atesty. Dzięki dodatkowemu przeplotowi, zwiększa się wytrzymałość oraz powierzchnia zadruku, co bezpośrednio przekłada się na intensywność kolorów oraz jakość
  wydruku. Siatka Mesh stosowana jest głównie na elewacjach budynków, wolnostojących ramach oraz wszystkich miejscach narażonych na mocne podmuchy wiatru.

 • Stojak typu roll-up

  Stojaki typu roll-up to łatwa do przewiezienia reklama o bardzo ciekawym wyglądzie. Niebanalna estetyka oraz najwyższej jakości wydruki na dedykowanym materiale sprawiają że roll-up jest bardzo chętnie stosowaną formą promocji. Duża mobilność systemu oraz łatwy i szybki montaż sprawiają że stojaki roll-up są często stosowane jako reklama na targach.

 • Tablice ze spienionego PCV

  Tablice reklamowe dzięki niewielkim kosztom oraz wysokiej trwałości zyskują coraz większą popularność jako reklama zewnętrzna. Wydruk wykleja się na odpowiednio przygotowaną tablicę, co gwarantuje wysoką trwałość i estetykę.
  Tablic używa się zarówno do dużych jak i małych powierzchni, dostępne są różne grubości płyt - w zależności od powierzchni.